Opinie o Nas

Ekologiczne produkty do sprzątania - na co warto zwracać uwagę

0
Ekologiczne produkty do sprzątania - na co warto zwracać uwagę

Podłoga, meble i wszystkie inne powierzchnie znajdujące się w domu są bardzo wrażliwe na działanie chemii. W związku z tym chcąc kupić ekologiczne produkty do sprzątania, wybierzmy takie, które wyróżniają się mniej skomplikowaną formułą, czyli prostym składem. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jaki jest skład?

W produktach ekologicznych nie może brakować naturalnych związków pochodzenia roślinnego, których podstawowym składnikiem jest mydło roślinne, naturalne olejki eteryczne, ekstrakty kwiatowe i owocowe, a także związki powierzchniowo-czynne na przykład z oleju kokosowego czy skrobi roślinnej. Ponadto na liście składników możemy znaleźć też kwasek cytrynowy, który jest mile widziany, ponieważ jest naturalnym środkiem na kamień. Oczywiście na samych środkach się nie kończy, bo korzystamy również z akcesoriów do sprzątania - te bezpieczne dla środowiska tworzone są głównie z włosia kokosowego, włókna z bambusa lub z agawy, które są bezinwazyjne dla czyszczonej powierzchni.

Czy opakowanie lub jego zawartość nadaje się do recyklingu?

Powszechnym działaniem jest sprzedawanie ekologicznych produktów do sprzątania w... plastikowych pojemnikach. To się trochę wyklucza, dlatego upewnijmy się, czy zakupiona rzecz nadaje się do recyklingu lub czy opakowanie jest biodegradowalne. Nie zapomnijmy również o kosztach, bo ze względu na proces produkcyjny, wymogi niezagrażające środowisku i bezpieczny skład, wybrany środek zawsze powinien mieć nieco wyższą cenę.

Kto dostarcza asortyment?

Istotne jest również to, skąd firma pozyskuje swoje produkty. Jeśli jest producentem i wytwarza je własnoręcznie, to sprawdźmy, czy przedsiębiorstwo posiada niezbędne certyfikaty, a przede wszystkim czy sprzedawane akcesoria oraz preparaty oznaczone napisem "BIO" czy "EKO" rzeczywiście zawierają minimum 95% składników ekologicznych - ponownie więc spójrzmy w skład. A jeśli dany podmiot nie jest producentem tylko sprzedawcą, to zweryfikujmy, kto jest ich dostawcą, jak się nazywa i czy rzeczywiście wytwarza EKO środki. Sprawdzonym miejscem jest rodzinna działalność Eco-Akcesoria, której asortyment do sprzątania pochodzi od zaufanych, polskich dostawców - serdecznie polecamy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl