Promocje
Maszynka do golenia  ze stojakiem - kolor czarny
Maszynka do golenia ze stojakiem - kolor czarny
98,00 zł 94,00 zł
szt.
Fartuch w opakowaniu przentowym
Fartuch w opakowaniu przentowym
40,00 zł 34,00 zł
szt.
Wielorazowe waciki  (tuba) - BAMBAW
Wielorazowe waciki (tuba) - BAMBAW
44,00 zł 41,00 zł
szt.
Zestaw  akcesoriów ekologicznych
Zestaw akcesoriów ekologicznych
49,00 zł 45,00 zł
szt.
Zestaw PREMIUM - ECO łazienka
Zestaw PREMIUM - ECO łazienka
165,00 zł 150,00 zł
szt.
Wielorazowy ręcznik kuchenny - BAMBAW
Wielorazowy ręcznik kuchenny - BAMBAW
55,00 zł 49,00 zł
szt.
Maszynka do golenia  ze stojakiem - kolor różowy
Maszynka do golenia ze stojakiem - kolor różowy
98,00 zł 90,00 zł
szt.
Maszynka do golenia  - bambus
Maszynka do golenia - bambus
85,00 zł 79,00 zł
szt.
Szczotka do twarzy i nakładania maseczek NOBLE
Szczotka do twarzy i nakładania maseczek NOBLE
24,00 zł 22,00 zł
szt.
Kubek termiczny Stojo Biggie Dove  470 ml
Kubek termiczny Stojo Biggie Dove 470 ml
80,00 zł 75,00 zł
szt.

Blog sklepu ECO-Akcesoria.pl

Zmiany klimatu

0
Fakty i mity na temat zmian klimatu

Zmiana klimatu - fakty i mity

Postępujące zmiany klimatu nie są już tematem, który kiedyś tam w dalekiej przyszłości będzie miał znaczenie. Niestety ze skutkami takich zmian mierzymy się już teraz, a według naukowców będzie jeszcze gorzej. Jak twierdzą, antropogeniczna zmiana klimatyczna jest nieodwracalna, dlatego musimy zaadaptować się do jej skutków. Szczególnie, że nadal nie zaprzestano działalności przekształcania krajobrazu i konsumpcji naturalnych zasobów, więc ich naturalne odtwarzanie jest niemożliwe. Ponadto nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie możemy zaobserwować ogromny sceptycyzm do naukowców, którzy już od wielu lat ostrzegają do czego przyczyniły się spalanie paliw kopalnianych, wycinanie lasów oraz hodowla trzody chlewnej. Wiemy też, że główną przyczyną tych zmian jest emisja gazów cieplarnianych, a człowiek przyczynił się do zwiększenia obecności dwutlenku węgla w atmosferze. Wielu ludzi szuka argumentów, by zanegować ocieplenie klimatu oraz zmiany z tym związane. Dlatego dziś chcemy się rozprawić z kilkoma z wielu mitów na temat zmian klimatycznych.

czytaj całość »

Nawet niewielkie eco działania mają sens

0
Nawet niewielkie eco działania mają sens

Wiele osób powiela błędne przekonania, że aby dbać o Ziemię, trzeba robić mnóstwo, wymagających ogromnego wysiłku, rzeczy (na przykład osobiście adoptować misia polarnego). Na szczęście nie trzeba, choć oczywiście gorąco do tego zachęcamy. Tak naprawdę ogromne znaczenie mają te małe rzeczy, które możemy wdrożyć do swojego życia nie przywiązując do nich większej wagi, nie zauważając ich w swojej codzienności. Wiemy, że to w rękach rządzących spoczywa najwięcej, jednak nie możemy dzielić się na “my i oni”, bo wszyscy jesteśmy mieszkańcami tej Planety. Wprowadzając działania Zero Waste do naszej rutyny nie ratujemy samej Planety, bo ona poradzi sobie nawet w najgorszych warunkach, a właśnie nas - ludzi, gdyż zmiany klimatyczne oraz szkodzenie środowisku doprowadza do naszej destrukcji. Warto więc coś robić w tej kwestii, nawet jeśli jest to wynik czysto egoistycznych pobudek. Wprowadźmy zmiany już teraz, by przyszłe pokolenia mogły żyć w pełni swobodnie i nadal oddychać czystym powietrzem. 

czytaj całość »

Palenie drewnem w kominku - czy zagraża środowisku?

0
Palenie drewnem w kominku - czy zagraża środowisku?

Chociaż aktualnie jeszcze możemy cieszyć się całkiem wysokimi temperaturami, dzięki czemu jesień jest dużo bardziej przyjemna, to niedługo rozpoczniemy sezon prawdziwych mrozów. Wraz z nadejściem zimy znów zaczniemy borykać się z problemem smogu, o którym pisaliśmy ostatnio w artykule dotyczącym ochrony przed tym zjawiskiem. Jedną z przyczyn jego powstawania jest palenie w kominkach, ale przecież nie ma nic przyjemniejszego niż możliwość posiedzenia przy palenisku wieczorem z książką i gorącą herbatą. Oczywiście kominek najczęściej służy do ogrzewania naszego domu, dlatego nie ma możliwości, by go nie użytkować. Odchodzimy jednak od palenia w nim tradycyjnym węglem, gdyż jest to pierwiastek, który szkodzi naszemu zdrowiu oraz środowisku (pomijamy już wykorzystywanie śmieci do tego celu, bo w tej kwestii wypadają jeszcze gorzej niż sam węgiel). Z tego względu większość krajów wycofuje się z eksportu oraz importu tego surowca, przez co jego cena stale rośnie. Ma to przede wszystkim zniechęcić użytkowników do palenia nim w swoim domu. Aktualnie zagwostkę stanowi to, czy w takim razie palenie drewnem również jest szkodliwe dla naszej planety? W poniższym artykule postaramy się rozwiązać ten problem

czytaj całość »

Wełna - materiał idealny na zbliżającą się zimę

0
Wełna - materiał idealny na zbliżającą się zimę

Niedawno pisaliśmy o tym jak fast fashion wpływa destrukcyjnie na nasze środowisko oraz stwarza nieludzkie warunki pracy w krajach trzeciego świata. Wspominaliśmy również o tym, że sztuczne materiały, chociaż tanie, nie są ani ciepłe, ani nie wyglądają dobrze. I chociaż wypadają znacznie taniej, niż na przykład tytułowa wełna, to tak naprawdę kupujemy ubrania na raty - sweterek z poliestru lub akrylu po kilku praniach nie będzie wyglądał estetycznie. Ponadto, nawet gdy kupujemy bardzo grube swetry, ze wspomnianych wyżej syntetyków, to niekoniecznie będzie to równe z większym utrzymaniem ciepła. Nawet w najgrubszym swetrze i najgrubszym płaszczu będzie nam po prostu zimno. A w dodatku będziemy wyglądać jak ludzik michelin. Wełna (a właściwie jej różne rodzaje) jest materiałem ponadczasowym, który na długie lata może zagościć w naszej garderobie i jeśli będzie odpowiednio prany, to przez ten czas absolutnie nie straci na wyglądzie. Jest również nie tylko bardzo elegancka, ale przede wszystkim bezpieczna dla naszego środowiska, a proces produkcji nie naraża ani naszej planety, ani wielu tysięcy ludzi, którzy pracują w pocie czoła za ułamki pensji.

czytaj całość »

Jak zminimalizować ilość posiadanych kosmetyków, oszczędzić pieniądze i jednocześnie ratować planetę?

0
Jak zminimalizować ilość posiadanych kosmetyków, oszczędzić pieniądze i jednocześnie ratować planetę?

Ogromne promocje, nowe produkty w kolorowych (o zgrozo - plastikowych) opakowaniach i nagle z jednej rzeczy, po którą udajemy się do drogerii, robi się cały koszyk. Przy kasie jesteśmy trochę zdziwieni, gdy słyszymy ile wynosi nasz rachunek, jednak wyrzuty sumienia szybko zostają zastąpione usprawiedliwieniami. Bo przecież była promocja, więc zaoszczędziliśmy, bo takiego produktu nie mieliśmy, a bardzo go chcieliśmy przetestować, na pewno się przyda, przecież i tak to zużyjemy. Kończy się tak, że ogromna ich ilość kończy na naszych półkach i zbiera kurz przez długie lata, aż straci termin ważności. Jak to jest, że nawet jeśli potrafimy racjonalnie podchodzić do zakupów żywnościowych - wykonujemy listy, sprawdzamy, co mamy w lodówce, to jeśli chodzi o kosmetyki sprawa przestaje być dla nas tak oczywista. A w końcu przystając na kompulsywne zakupy tracimy nie tylko ogromne pieniądze, ale szkodzimy naszej planecie. Niestety codziennie ogromne ilości plastikowych opakowań trafiają na wysypiska, a część z nich do mórz i oceanów. Co może więc zrobić, by zmienić nawyki zakupowe?

czytaj całość »

Naturalne mydła - dlaczego są tak wyjątkowe?

0
Naturalne mydła - dlaczego są tak wyjątkowe?

Chociaż drogeryjne półki uginają się od kosmetyków myjących - żeli pod prysznic, olejków do mycia, czy właśnie mydeł, których skład pozostawia wiele do życzenia, to mimo zapewnień producentów nie są to kosmetyki, które służą naszej skórze. Zresztą, jak głosi filozofia ajurwedyjska, najlepsze kosmetyki to te, które można zjeść. Oczywiście, szczególnie skórze twarzy, służą również produkty z nieco mniej naturalnym składem i dla niektórych będą lepszym rozwiązaniem, jednak reszta ciała z pewnością podziękuje nam za zmianę w sposobie jej pielęgnacji. Różnice można poczuć już po pierwszym użyciu - naturalne mydła zawierają wiele korzystnych składników dla naszej skóry. Zresztą nie bez powodu naturalne szare mydło było znanym kosmetykiem przez nasze mamy i babcie. Używało się go nie tylko ze względu na cenne składniki nawilżające, ale również dlatego, że było antybakteryjne oraz przeciwalergiczne i do dziś może pochwalić się niezwykłą sławą. Na rynku mamy spory wybór wśród naturalnych mydeł, dlatego nie musimy zostawać jedynie przy tym klasyku. Dziś chcemy Wam pokazać, dlaczego warto wybrać przerzucić się na taki rodzaj kosmetyków myjących.

czytaj całość »

Czy da się ochronić przed smogiem?

0
Czy da się ochronić przed smogiem?

Jesień jest przepiękną porą roku. Kojarzy nam się z kolorowymi drzewami, drogami usłanymi spadającymi liśćmi, długimi spacerami oraz rozgrzewającymi herbatami i świeczkami. Jednak sezon jesienno-zimowy przynosi również coś bardzo szkodliwego dla nas i naszego zdrowia - smog. Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego jak bumerang powraca ten temat. Nie bez powodu, w końcu uważa się go za “cichego zabójcę”, gdyż rocznie z tego powodu umiera aż 40 tysięcy ludzi - wielkość małego miasta. Brzmi strasznie? Niestety, takie są statystyki. Nie zdajemy sobie często sprawy jak bardzo sami sobie szkodzimy. Szczególnie, że Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na w Europie. Sytuacja w naszym kraju co roku wygląda podobnie, co pokazuje, że w żaden sposób nie walczymy z zaistniałym problemem. Czy możemy temu zapobiegać? Jakie szkody wyrządza smog naszemu organizmowi? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, zapraszamy do czytania.

czytaj całość »

Jak stworzyć własny organiczny kompostownik?

0
Jak stworzyć własny organiczny kompostownik?

Wielokrotnie wspominaliśmy o tym jak wprowadzać różne idee Zero Waste we własnym domu i chociaż kompostowanie zazwyczaj w tych poradnikach się pojawiało, to nigdy nie powiedzieliśmy jak go wykonać. Zgodnie z danymi przekazywanymi przez Ministerstwo Klimatu resztki jedzenia stanowią aż 70% odpadów, dlatego kompostowanie jest idealnym rozwiązaniem również dla naszych gospodarstw domowych. Samo wykonanie jest banalnie proste, a dzięki temu nie musimy się martwić, co zrobimy ze skoszoną trawą, zniszczoną roślinnością czy właśnie wspomnianymi resztkami jedzenia. Ponadto kompostownik pomaga stworzyć naturalny nawóz, którym w żaden sposób nie zaszkodzimy naszym roślinom. Jeśli chcecie się dowiedzieć jakie inne korzyści wynikają z tego procesu, to zapraszamy do lektury.

czytaj całość »

Jak naturalnie zadbać o swoją odporność

0
Jak naturalnie zadbać o swoją odporność

Sezon jesienno-zimowy sprzyja osłabieniu naszego układu immunologicznego, przez co nazywany jest czasem wzmożonych chorób i przeziębień. Często w tych miesiącach pozwalamy sobie na dietę uboższą w składniki odżywcze, nie przebywamy na świeżym powietrzu, a także wdychamy zanieczyszczenia takie jak smog. To wszystko sprawia, że nasz organizm nie ma odpowiednich zasobów, by bronić się przed bakteriami oraz drobnoustrojami. Być może zastanawiacie się co to ma wspólnego z ekologią? Wbrew pozorom całkiem sporo, gdyż przez zaniedbanie własnego zdrowia w konsekwencji musimy przyjmować spore ilości leków, bądź suplementów diety, które nie zawsze wytwarzane są w warunkach odpowiednich dla naszej planety. Oczywiście, jeśli chodzi o leki, to ekologia schodzi na dalszy plan, jednak skoro możemy w naturalny sposób zadbać o układ immunologiczny, to dlaczego z tego nie skorzystać? 

czytaj całość »

Jaką torbę wybrać, by pozostać eko?

0
Jaką torbę wybrać, by pozostać eko?

Reklamówki wielorazowego użytku pojawiły się już na rynku w latach 90, jednak ludzie do dziś używają ich w zatrważających ilościach. Niestety nie jest to dobra praktyka, ze względu na ogromne zanieczyszczenie naszej planety. Oczywiście produkcja takich toreb nie jest dużo bardziej szkodliwa niż produkcja reklamówek z tworzyw biodegradowalnych, czy bawełny, jednak w o wiele większym stopniu szkodzi naszemu środowisku, gdy nie nadaje się do dalszego użytku. Ostatnio pisaliśmy o zanieczyszczeniu mórz i oceanów, a to właśnie reklamówki plastikowe są jednym z najczęściej spotykanych tam odpadów. Zanieczyszczają one nie tylko naturalne akweny wodne, ale wpływają negatywnie na organizmy tam żyjące. Zwierzęta często zaplątują się w pozostałości toreb plastikowych, albo myląc je z jedzeniem, połykają je, przez co często tracą swoje życie. Reklamówki są zmorą nie tylko mórz i oceanów, ale także innych naturalnych środowisk. Na polskich ulicach, w parkach, czy lasach bardzo często doświadczymy widoku rozrzuconych, brudnych, zniszczonych plastikowych toreb, które rozkładają się nawet do kilku tysięcy lat, a więc wyrzucając taką torbę mamy niemal pewność, że do końca naszego życia, pozostanie ona na naszej planecie. Dziś chcemy Was zachęcić do tego, by ograniczyć kupowanie plastikowych reklamówek i pokazać, że można wyrobić sobie nawyk zabierania ze sobą na przykład bawełnianych wersji.

czytaj całość »

Żywność ekologiczna - dlaczego warto się nią zainteresować?

0
Żywność ekologiczna - dlaczego warto się nią zainteresować?

Zdrowe żywienie Polek i Polaków coraz bardziej zyskuje na popularności. Nawet jeśli to chwilowa moda, to istnieje szansa, że wiele osób pozostanie z takimi nawykami na dłużej, a to już spory sukces. Chociaż lepsze jakościowo produkty powinniśmy wybierać przez cały rok, to właśnie jesień jest czasem wzmożonej aktywności wirusów oraz infekcji (nie tylko w dobie koronawirusa). Dlatego teraz w szczególności powinniśmy zadbać o naszą odporność i szukać produktów bogatych w witaminę C oraz Cynk. Żywność ekologiczna - pokażemy jak ją rozpoznać - coraz chętniej jest wybierana przez polskich konsumentów. Nadal na tle Unii Europejskiej nie wypadamy w tej kwestii najlepiej, natomiast z roku na rok zwiększamy swoje wyniki. Z pewnością nie bez znaczenia pozostaje cena takiego jedzenia. Zazwyczaj jest ona znacznie wyższa niż klasyczna wersja tego samego produktu i chociaż chwyt marketingowy ma na to jakiś mniejszy, czy większy wpływ, to poniżej znajdziecie przyczyny takiej tendencji cenowej. Czy aby być eco musimy wybierać żywność ekologiczną? Absolutnie, nic nie musimy i możemy dbać o naszą planetę bez takiej zmiany, natomiast dzisiaj pokażemy Wam, że warto przyjrzeć się jej bliżej. 

czytaj całość »

Szampon do włosów w kostce - chwilowa moda czy lepsza alternatywa?

0
Szampon do włosów w kostce - chwilowa moda czy lepsza alternatywa?

Szampony w kostce ostatnio coraz bardziej zyskują na popularności. Chociaż mają wielu zwolenników, to część osób nadal jest dosyć sceptyczna, co do ich skuteczności. Z pewnością jest to produkt, który pokochają zarówno włosomaniacy, jak i osoby, którym los naszej planety nie jest obojętny, gdyż szampon w kostce jest zgodny z ideą Zero Waste. Już od jakiegoś czasu wiadomo, że mocne detergenty nie służą naszym włosom, znacząco je przesuszają i powodują ich wypadanie. Dlatego tzw. mycie oczyszczające powinno być stosowane mniej więcej raz w tygodniu (mocniejszym szamponem), natomiast na co dzień powinniśmy wybierać kosmetyki z łagodnym składem. Właśnie w tej kwestii świetnie sprawdzi się szampon w kostce, gdyż zazwyczaj nie zawierają SLS i SLES, których swoją drogą nie musimy aż tak bardzo demonizować. Dzisiaj chcielibyśmy Was przekonać do stosowania szamponów w kostce w swojej rutynie pielęgnacyjnej oraz rozwiać wszelkie mity i wątpliwości.

czytaj całość »

Morza i oceany pełne plastiku

0
Morza i oceany pełne plastiku

Powszechnie wiadomo, że nasza planeta składa się głównie z wody. Niestety odpady w środowisku wodnym możemy znaleźć już niemal wszędzie, a w roku 2050 prawdopodobnie będą ważyć więcej niż żyjące w morzu zwierzęta. Przez to, że traktujemy oceany jak ogromne śmietniki, zagrażamy nie tylko organizmom w nim żyjącym, ale również samym sobie - na przykład wpuszczając do wody różne surowce (takie jak rtęć, kwasy, czy metale trujące pochodzące z fabryk, a nawet odpady nuklearne z elektrowni atomowych), stanowiące toksyczny pokarm dla ryb, które to później spożywamy nierzadko przypłacając to zdrowiem, a nawet życiem. Traktujemy akweny wodne jak śmietniki. Codziennie drogą lądową trafia ogromna ilość odpadów, przez co rocznie do mórz i oceanów trafia niemal 10 mln ton śmieci. Głównie są to odpady tworzyw sztucznych - butelki PET, nakrętki, reklamówki, czy sieci rybackie, ale nie zapominajmy także o ściekach miejskich pochodzącym z naszego gospodarstwa domowego, zresztą ta lista jest tak ogromna, że nie sposób już tego spisać. Tak naprawdę stworzyliśmy w ten sposób największe globalne wysypiska śmieci. Większość osób z pewnością kojarzy “wyspę śmieci”, która powstała przez prądy morskie, a swoją wielkością dwukrotnie przewyższa Polskę - niestety nie jest to jedyny skutek naszej wieloletniej, nieodpowiedzialnej działalności i jeśli nic w tej sprawie nie zrobimy, to kolejne efekty mogą być całkowicie destrukcyjne. 

czytaj całość »

Peelingi do ciała - dlaczego warto je stosować?

0
Peelingi do ciała - dlaczego warto je stosować?

Jesień na dobre już zawitała i oprócz cudownych wieczorów przy świeczkach, książkach i serialach przyniosła również wiele niespodzianek. Nie mamy na myśli jedynie jesiennej chandry, ale również znaczne pogorszenie się stanu naszej skóry. Z całą pewnością jesienne powietrze, a także liczne zanieczyszczenia (takie jak smog), nie sprzyjają naszej skórze i wpływają negatywnie na jej kondycję. I o ile o twarz z reguły dbamy, dostosowując złożoną pielęgnację w zależności od pory roku, to z ciałem bywa różnie. Wydaje nam się, że nie trzeba robić tak wiele, by wyglądała dobrze. Nic bardziej mylnego - ogrzewanie w naszych domach dodatkowo wysusza skórę, a samo powietrze sprzyja nadbudowie martwego naskórka. Dlatego pielęgnacja potrzebna jest przez cały rok, nawet wtedy, gdy nie odsłaniamy naszych nóg. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam je przygotować na sezon letni, kiedy królują zwiewne sukienki. Bardzo pomocny w tym procesie jest właśnie peeling - oprócz samego złuszczania, zawiera również mnóstwo substancji, które dodatkowo pielęgnują naszą skórę. W naszym asortymencie znajdziecie kilka naturalnych peelingów mechanicznych - peeling kawowo-cukrowy, zawarta w nim kofeina przyspiesza spalanie tłuszczów oraz poprawia mikrokrążenie krwi w tkankach skóry, jak i peeling śliwkowy, który dodatkowo wygładza naszą skórę. Oczywiście nie zapominajmy, że bardzo podobne działanie ma szczotkowanie ciała na sucho - o jego właściwościach pisaliśmy tutaj. Jeśli wprowadziliście szczotkowanie do swojego rytuału, to możecie albo całkowicie pominąć stosowanie peelingu w Waszej pielęgnacji, albo ograniczyć częstotliwość używania szczotki do masażu.

czytaj całość »

Jak być ekologicznym w pracy i na studiach?

0
Jak być ekologicznym w pracy i na studiach?

Rok szkolny zaczął się już prawie miesiąc temu, nowy rok akademicki zbliża się wielkimi krokami, a praca? Cóż, od niej z reguły nie mamy aż tyle wolnego. Natomiast każde z tych miejsc łączy jedno - zarówno w szkole, na studiach jak i w pracy możemy być bardziej ekologiczni. Czy to ma sens? Jasne, że ma! Wystarczy wrócić do wydarzeń sprzed roku, kiedy to w marcu 2020 pożegnaliśmy nasze biura, a świat natury bez ingerencji człowieka zaczął znów żyć swoim życiem - w kanale weneckim pojawiły się delfiny, a w Nowym Jorku można było w końcu zobaczyć budynki w całej okazałości, gdyż znacząco zmniejszyła się emisja smogu. Wydaje nam się, że warto tą tendencję utrzymać, ale żeby tak było musimy zmodyfikować wiele naszych nawyków i to nie tylko w obrębie naszego domu, ale właśnie też w miejscach publicznych. O ruchu Zero/Less Waste już pisaliśmy, jednak jeśli ktoś chciałby sprawdzić dlaczego warto zadbać o środowisko, to zachęcamy do przeczytania starszych postów. Dzisiaj natomiast zdradzimy, co możemy zrobić, by naszymi działaniami w pracy, w szkole i na studiach nie szkodzić naturze. To naprawdę ma sens.

czytaj całość »

Maszynka na żyletki - kolejne ekologiczne rozwiązanie

0
Maszynka na żyletki - kolejne ekologiczne rozwiązanie

Dzień Chłopaka zbliża się wielkimi krokami, więc nerwowo zaczynamy myśleć o idealnym prezencie. Szukamy świetnego rozwiązania, które nie tylko ucieszy obdarowanego mężczyznę, ale też nie wyląduje zapomniane na półce, gdzie przez kolejne lata będzie zbierać jedynie kurz. Propozycji jest z pewnością wiele, jednak ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się maszynki na żyletki, które obecnie zyskują na popularności. Jest to prezent nie tylko praktyczny, ale też niezwykle estetyczny i z pewnością ucieszy oko obdarowanego mężczyzny. Nie ma co ukrywać, że chociaż na rynku nadal królują jednorazowe maszynki do golenia, to ich ostrość i wygoda nie dorównuje tym klasycznym. Nawet najlepsza jednorazówka na rynku nie sprawi, że tak dokładnie oraz szybko pozbędziemy się niechcianego owłosienia. Metoda ta ma oczywiście swoje minusy - występuje większe ryzyko skaleczeń oraz podrażnień. Dlatego dziś przygotowaliśmy dla Was poradnik jak używać takich maszynek, by zminimalizować ryzyko urazów. Oprócz tego pokażemy Wam dlaczego warto przerzucić się na maszynki wielokrotnego (wręcz dożywotniego) użytku - oczywiście w naszym asortymencie posiadamy także wersję dla Pań. 

czytaj całość »

Węgiel aktywny - dlaczego warto go stosować?

0
Węgiel aktywny - dlaczego warto go stosować?

Węgiel, który nadal wydobywany jest w naszym kraju, kojarzy nam się głównie z paliwem kopalnym i źródłem nieodnawialnej energii. Tymczasem węgiel aktywny nieco różni się od tego znanego pierwiastka. Firmy kosmetyczne i farmaceutyczne go uwielbiają, dlatego dodawany jest do szeregu produktów. Tak naprawdę jest to środek leczniczy, który świetnie radzi sobie z dolegliwościami żołądkowymi. Nie jest to nowe odkrycie, bo węgiel aktywowany stosowany był już od wieków np. w medycynie chińskiej. Wytwarzany jest z miazgi drzewnej w wysokiej temperaturze, a następnie aktywuje się poprzez działanie kwasów lub pary wodnej. Charakteryzuje się dużą zdolnością adsorpcji - potrafi wiązać się z innymi substancjami, a także dużą powierzchnią wchłaniającą - świetnie pochłania brud oraz sebum, dlatego szczególnie posiadacze skóry tłustej i trądzikowej powinni się nim zainteresować. Potrafi związać się z różnego typu toksynami, białkami, niektórymi lekami, gazami jelitowymi, a także bakteriami. Jest on związkiem nietoksycznym, tanim i w dodatku łatwym do otrzymania, dlatego tak często możemy pod różną postacią spotkać go na sklepowych półkach. Występuje pod wieloma postaciami: proszkami, pigułkami (do spożycia jako suplement diety), ale także kostkami do oczyszczenia powietrza, czy gąbkami.

czytaj całość »

Jak uczyć dzieci dbania o środowisko?

0
Jak uczyć dzieci dbania o środowisko?

To najbliższe otoczenie kształtuje w najmłodszych spojrzenie na świat. Same z siebie nie chcą wyrzucać śmieci w parku, czy na środku chodnika. W nas, dorosłych tkwi odpowiedzialność za to, jak maluchy będą podchodzić do ochrony środowisko, a przecież to jest przyszłe pokolenie, które może poprawić nasz byt na tej planecie. Wbrew pozorom dzieci bardzo lubią opowieści o Planetach i naturze, więc bardzo łatwo możemy przemycić ten temat w codziennych zabawach. Bardzo ważne jest to, by wyrosły na świadomych i odpowiedzialnych ludzi, dlatego już od samego początku powinniśmy im uświadamiać (oczywiście odpowiednio do wieku) jak ważne jest środowisko, w którym przebywamy. Dzisiaj chcemy Wam przybliżyć w jaki sposób zachęcić dziecko do dbania o Ziemię oraz uświadamiać mu czym jest ekologia. 

czytaj całość »

Dlaczego naturalne świece sojowe są lepszym wyborem?

0
Dlaczego naturalne świece sojowe są lepszym wyborem?

Już za chwile czeka nas sezon jesienno-zimowy, który zwykle kojarzy się z wieczorami pod kocem z herbatą i książką w ręce (ewentualnie ulubionym serialem). Żeby podkręcić klimat takiego wieczoru lubimy zapalić sobie ulubione świeczki. Wybierając jednak ten dodatek warto pochylić się nad składem produktu, jego właściwościami oraz wpływem na nasze zdrowie. Czy świece parafinowe, które spotykamy na każdym rogu, a sklepowe półki niemal po brzegi są nimi wypełnione, będą najlepszym wyborem? Z pewnością kusi nas niska cena, jednak za chwilę pokażemy Wam, że nawet ta cena nie stanowi żadnej przeszkody, by dokonać innego wyboru. Wybierając świecie do naszego mieszkania sprawdźmy nie tylko walory estetyczne i zapachowe, ale przede wszystkim skład danego produktu. Mamy nadzieję, że zaraz przekonamy Was do tego, by chociaż raz zdecydować się na świecę sojową zamiast najbardziej rozchwytywanej świecy parafinowej. W naszym sklepie znajdziecie świece sojowe o przeróżnych zapachach, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Oferujemy świece o zapachu Aloesu i Ogórka, Brownie oraz Dyni, Tortu Truskawkowego, Czerwonego Grejpfruta, Skórki Chleba i Karmelu oraz Wiosennych Kwiatów

czytaj całość »

Fast fashion - jak tania moda wpływa na środowisko.

0
Fast fashion - jak tania moda wpływa na środowisko.

Wielkie promocje, bluzka za 20zł, skórzane oficerki za 150zł, kto by się nie skusił na nowe ubranie w tak dobrej cenie? Od kilku lat moda fast fashion rozwija się w zatrważającym tempie i to my, konsumenci się do tego przyczyniamy. Dlatego dziś chcemy zwiększyć Waszą świadomość na temat tego, co kryje się za tak niskimi cenami ubrań, butów, czy dodatków. 

Główny problem ubrań z sieciówek polega na tym, że są one w tak niskich cenach (w szczególności w sezonach promocyjnych), że nasz stan konta niemal nie odczuwa nowego zakupu, przez co kupujemy jeszcze więcej. Bo tanie, bo świetna okazja, bo na pewno się przyda. Przeważnie jednak jest tak, że im więcej kupujemy, w tym mniejszej ilości nabytych ubrań nie chodzimy i większą ich ilość wyrzucamy. Skoro kupiłam buty, to brakuje mi torebki, kupiłam torebkę, teraz brakuje mi płaszcza i tak w nieskończoność. Tym sposobem wspieramy nie tylko nieludzkie warunki pracy ludzi wschodu, ale też przyczyniamy się do degradacji środowiska i wyrządzamy krzywdę samym sobie. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy może pozwolić sobie na zakupy jedynie w polskich butikach (które również szyją w Polsce), ale ważne by uświadomić sobie jak wielkie szkody przynosi moda fast fashion i rozsądniej podchodzić do nowych zakupów. W naszym sklepie znajdziesz opaski z przędzy dziewiarskiej, które zostały przygotowane własnoręcznie. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl