Opinie o Nas
Promocje
Bambusowa myjka do naczyń - BAMBAW
Bambusowa myjka do naczyń - BAMBAW

19,50 zł

Cena regularna: 23,00 zł

Najniższa cena: 18,60 zł
szt.
Płatki do demakijażu  (tuba 10 szt.) - BAMBAW
Płatki do demakijażu (tuba 10 szt.) - BAMBAW

36,50 zł

Cena regularna: 44,00 zł

Najniższa cena: 39,90 zł
szt.
Fartuch kuchenny
Fartuch kuchenny

21,50 zł

Cena regularna: 34,00 zł

Najniższa cena: 34,00 zł
szt.
Słomki bambusowe  z czyścikiem (10 szt.)
Słomki bambusowe z czyścikiem (10 szt.)

19,50 zł

Cena regularna: 24,00 zł

Najniższa cena: 18,00 zł
szt.
Maselniczka biała
Maselniczka biała

42,50 zł

Cena regularna: 52,00 zł

Najniższa cena: 39,00 zł
szt.
Gąbka do kąpieli XXL - naturalna  Tropik surowa
Gąbka do kąpieli XXL - naturalna Tropik surowa

39,50 zł

Cena regularna: 57,00 zł

Najniższa cena: 42,00 zł
szt.
Gąbka do kąpieli  - naturalna  Tropik surowa
Gąbka do kąpieli - naturalna Tropik surowa

27,50 zł

Cena regularna: 37,00 zł

Najniższa cena: 29,00 zł
szt.
Gąbka do kąpieli - naturalna  honeycomb surowa
Gąbka do kąpieli - naturalna honeycomb surowa

44,00 zł

Cena regularna: 54,00 zł

Najniższa cena: 54,00 zł
szt.
Dozownik do oliwy octu-2 butelki
Dozownik do oliwy octu-2 butelki

39,50 zł

Cena regularna: 59,00 zł

Najniższa cena: 45,50 zł
szt.
zestaw do sushi - 7 elementów.
zestaw do sushi - 7 elementów.

24,60 zł

Cena regularna: 29,95 zł

Najniższa cena: 21,00 zł
szt.
Reużywalna podpaska BAMBAW - mix 6 szt.
Reużywalna podpaska BAMBAW - mix 6 szt.

135,50 zł

Cena regularna: 175,00 zł

Najniższa cena: 135,00 zł
szt.
Drewniana taca
Drewniana taca

95,90 zł

Cena regularna: 129,00 zł

Najniższa cena: 129,00 zł
szt.

Dlaczego dbanie o środowisko jest tak ważne?

0
Dlaczego dbanie o środowisko jest tak ważne?

Idea Zero Waste, Less Waste, recykling to nie tylko sezonowa moda, ale przede wszystkim są to czynności, które pozwalają nam należycie dbać o środowisko, w którym żyjemy. Chcemy otaczać się przyrodą, oddychać czystym powietrzem, podziwiać jeziora i rzeki, cieszyć się ciszą i spokojem, ale nie dbamy o zasoby tej natury.

Nie zapominajmy też, że to właśnie natura zapewnia nam pożywienie oraz inne niezbędne środki do życia. My natomiast niszczymy ją na różne sposoby, przyczyniając się tym samym do katastrofy klimatycznej, stopniowego wyginięcia niektórych gatunków zwierząt, a także wywołaliśmy zmiany w ekosystemie. Oczywiście zbliżająca się nieubłaganie katastrofa klimatyczna nie wynika jedynie z działalności człowieka, ale z całą pewnością nasze ingerencje się do tego przyczyniły. Już te argumenty powinny wystarczyć, by uświadomić sobie, że dbanie o środowisko jest istotne, jednak wymienimy ich jeszcze kilka, by jeszcze bardziej uzmysłowić sobie, że wręcz nie mamy innego wyboru.

Natura jest niezbędna do naszego życia

Jeśli nie przekonują Was zmiany klimatyczne, czy wyginięcie różnych gatunków zwierząt i ptaków, to do dbania o środowisko możecie podejść czysto egoistycznie - bez przyrody nie przetrwamy. Jesteśmy jednością z naturą i to ona zapewnia nam warunki do życia. Niestety stopniowo kończą się zasoby wody pitnej i już jedna czwarta ludzkości zmaga się z jej niedoborem. Niestety nadal jest ona marnowana, właśnie przez nas. Ubytki wody wynikają również ze zmian klimatu (do których również przyczynił się człowiek) - niższy poziom opadów, a co za tym idzie intensywne susze powoduje ogromne pożary, które nawet ostatnio mogliśmy obserwować między innymi w różnych rejonach Grecji. Brak opadów to również straty w rolnictwie, a więc coraz mniejsze ilości pożywienia. Podejdźmy do tego problemu poważnie, gdyż już teraz widzimy ogromne konsekwencje naszego wygodnego życia.

Coraz mniejsze ilości tlenu

Najpierw Europa straciła na rzecz rozwijającej się infrastruktury ogromne zasoby gruntów rolnych, teraz problem wycinki drzew dotyczy lasów deszczowych, które nie bez przyczyny nazywamy "zielonymi płucami ziemi". Nie tylko przyczyniają się do stabilizacji klimatu, ale również są największym producentem tlenu na świecie. Właśnie dlatego musimy chronić te lasy przed nadmierną wycinką. Jeśli proces ten nie zostanie zatrzymany, to grożą nam kolejne choroby układu oddechowa oraz coraz gorsza jakość powietrza (smog).

Zagrożone wyginięciem różne gatunki zwierząt oraz roślinność

Ze względu bardzo słabą jakość powietrza wynikającą z emisji dymu i spalin oraz zanieczyszczone środowisko, spowodowane ogromną ilością produkowanych odpadów, na Ziemi ubywa coraz więcej nowych gatunków roślin i zwierząt. Dobrze jest zapoznać się z "Czerwoną Księgą", która zawiera listę wszystkich zagrożonych zwierząt, roślin i grzybów. Może to przekona nas do zmniejszenia ingerencji w naturę.

Zanieczyszczone środowisko to nowe choroby

Działalność człowieka przyczynia się do rozwoju nowych, bardzo groźnych chorób - różnego typu alergii, chorób układu krążenia i układu oddechowego, a także chorób skóry. Kiedyś niewielki odsetek ludzi zmagał się z astmą, czy uczuleniami, teraz choroby te dotyczą coraz większej ilości osób. Oprócz tego jesteśmy również narażeni na nowotwory skóry - czerniaka, ze względu na nadmierne promieniowanie ultrafioletowe. Wynika to z nadmiernej emisji dwutlenku węglu i licznych fabryk, z których wydobywają się gazy przemysłowe zawierające azot, chlor i  brom, co przyczynia się do narażenia warstwy ozonowej chroniącej właśnie przed promieniowaniem UVA i AVB. Z tego powodu powinniśmy stosować kremy z filtrem.

Ogromne ilości odpadów

Nie bez powodu tak często zachęcamy Was i do produkcji mniejszej ilości odpadów i do ich recyklingu. I o ile faktycznie w krajach rozwiniętych dosyć tego przestrzegamy (w stolicy Danii jest nawet sztuczny stok narciarski zbudowany na spalarni śmieci) to niestety w innych częściach świata nadal stanowi to duży problem. Duża część odpadów spalana jest nawet na ulicach, przez co do atmosfery dostają się szkodliwe substancje. Skutki takich działań są katastrofalne - odcieki z takich składowisk dostają się do wód gruntowych, trwale je zanieczyszczając, chociaż i tak grożą nam coraz mniejsze zasoby wody pitnej.

Brak zieleni

Ze względu na rozwijające się aglomeracji coraz częściej możemy zauważyć, że pozbywamy się zieleni na rzecz betonu i nowych budynków mieszkalnych. Właśnie dlatego temperatura w miastach jest wyższa niż w miejscach, gdzie przeważa natura. Niestety w upalny dzień nie można się już schronić przed słońcem, dlatego to od nas zależy, czy nadal będziemy wspierać urbanizację kosztem przyrody.

Nie możemy patrzeć jedynie na luksus i wygodę, bo Ziemia jest naszym domem. Jeśli nadal będziemy ją zaśmiecać, nadmiernie eksploatować jej zasoby, to spowodujemy ogromne zagrożenie, przez które nie przetrwamy. Nie możemy więc zaniechać dbania o środowisko, bo to już nie jest jedynie kwestia wyboru. Poza tym dużo lepiej żyje się w miejscu, gdzie jest czysto i oddycha się świeżym powietrzem. Czyste morza, parki i lasu przyciągają duże ilości turystów. Zacznij zmianę od siebie, najlepiej regułą małych kroków, by nie zniechęcić się za szybko. Być może zachęcisz w późniejszym czasie do zmian swojego partnera/partnerkę, rodziców, rodzeństwo, czy znajomych. Naprawdę musimy się zmobilizować, by przetrwać.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl