Opinie o Nas
Promocje
Drewniana taca
Drewniana taca

89,50 zł

Cena regularna: 129,00 zł

Najniższa cena: 99,00 zł
szt.
Drewniana tacka na 5 świeczek
Drewniana tacka na 5 świeczek

15,50 zł

Cena regularna: 29,00 zł

Najniższa cena: 18,00 zł
szt.
Półmisek owalny - drewniany
Półmisek owalny - drewniany

18,50 zł

Cena regularna: 25,00 zł

Najniższa cena: 25,00 zł
szt.
Drewniana mydelniczka
Drewniana mydelniczka

19,50 zł

Cena regularna: 39,00 zł

Najniższa cena: 27,00 zł
szt.
Drewniana mydelniczka
Drewniana mydelniczka

19,50 zł

Cena regularna: 39,00 zł

Najniższa cena: 27,00 zł
szt.
Podstawka bambusowa na książkę kucharską, tablet -deska
Podstawka bambusowa na książkę kucharską, tablet -deska

61,00 zł

Cena regularna: 71,00 zł

Najniższa cena: 71,00 zł
szt.
Fartuch kuchenny
Fartuch kuchenny

19,50 zł

Cena regularna: 34,00 zł

Najniższa cena: 24,00 zł
szt.
Świeca sojowa "Zodiak"- Byk
Świeca sojowa "Zodiak"- Byk

39,00 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 49,00 zł
szt.
Łopatka kuchenna - zestaw 4 sztuk
Łopatka kuchenna - zestaw 4 sztuk

14,60 zł

Cena regularna: 18,50 zł

Najniższa cena: 18,50 zł
szt.
Świeca sojowa "Zodiak"- Rak
Świeca sojowa "Zodiak"- Rak

39,00 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 49,00 zł
szt.
Świeca sojowa - Special COCO
Świeca sojowa - Special COCO

45,00 zł

Cena regularna: 54,00 zł

Najniższa cena: 54,00 zł
szt.
Świeca sojowa "MY LOVE"
Świeca sojowa "MY LOVE"

32,60 zł

Cena regularna: 46,90 zł

Najniższa cena: 32,00 zł
szt.

Ekologia na zewnątrz - nowoczesne zastosowania w Twoim ogrodzie

0
Ekologia na zewnątrz - nowoczesne zastosowania w Twoim ogrodzie

Ostatnie tematy krążyły jedynie wokół tego, co możemy zmienić w obrębie naszego mieszkania, po to, by produkować mniejsze ilości odpadów i zmienić swoje nawyki na bardziej eco. Tym razem chcielibyśmy przybliżyć wam tematykę tego, jakie ekologiczne zastosowania możecie wprowadzić do swojego ogrodu, by tam również zaoszczędzić pieniądze, a w dłuższym rozliczeniu nawet i czas.

Oczywiście temat ekologicznego ogrodu jest naprawdę ogromny i nie sposób byłoby wszystko umieścić w jednym poście, natomiast postaramy się przedstawić te najbardziej nowoczesne zastosowania, które niemalże natychmiast możecie wprowadzić do swojej przestrzeni. Zresztą zmiana takich patentów jest naprawdę odciążeniem dla naszej planety. 

Koszenie trawy 

Wbrew pozorom częste koszenie trawy nie jest zbyt korzystne dla naszego środowiska. Najlepszym rozwiązaniem byłoby ograniczenie tego procesu do minimum, gdyż ma to ogromny wpływ na zasoby wodne naszego obszaru. Częste koszenie trawy niestety wpływa na redukcję biomasy korzeni, ze względu na to, że asymilaty zostają wykorzystane do odbudowy skoszonej części, zamiast rozbudowy systemu korzeniowego. Jednak oczywistym jest, że w naszym ogrodzie dbamy również o względy estetyczne, dlatego by zachować w tym wszystkim balans najlepiej jeśli po każdorazowym skoszeniu odłożymy trawę do kompostownika (do tego celu z całą pewnością przydadzą się worki kompostowalne wykonane ze skrobi kukurydzianej). W końcu to naturalny nawóz w zasięgu naszej ręki. Szczególnie jeśli takową trawę kosimy raz/dwa razy w tygodniu. To naprawdę spora oszczędność i ulga dla środowiska. Nie powinniśmy się jednak bulwersować, gdy w parkach trawa bardziej przypomina łąkę, a nie idealnie skoszony ogród - są to miejsca, w których wygląd danego miejsca powinien zejść na dalszy plan. 

Aby jednak choć trochę zrekompensować szkody na rzecz walorów estetycznych możemy wprowadzić zabieg zwany mulczowaniem. Polega on na rozdrobnieniu pokosu i rozprowadzeniu na całej powierzchni naszej trawy. Proces ten ma za zadanie nie tylko ograniczyć ilość wyrzucanych odpadów, ale również sprawić, by rozkładająca się trawa była pożyteczna dla wielu składników odżywczych (takich jak azot, czy potas). Nie wymaga to zbyt dużych nakładów finansowych, a w dodatku jest stosunkowo łatwe do wykonania. 

Naturalna łąka 

Wprowadzenie naturalnej łąki do naszego ogrodu jest ostatnio dosyć popularnym zastosowaniem. Niektórzy nawet tworzą taką łąkę na swoim balkonie w niewielkich donicach. Z pewnością taki zabieg sprawdzi się u tych, którzy chcą trochę rozluźnić idealne aranżacje ogrodowe. Na korzyść takiego zastosowania działa fakt, że nie ma przy nim zbyt wiele pracy. Tak naprawdę łąka żyje swoim życiem. Takie działanie sprawia, że możemy pożegnać częste koszenie, dzięki czemu chronimy również owady i inne małe organizmy przebywające na naszym terenie. Wzorując się na nowoczesnym stylu najlepiej jest wybrać naturalną łąkę kwietną - znalezienie jej w sklepach ogrodniczych nie powinno stanowić żadnego problemu. 

Rośliny miododajne

Będąc nadal w tematyce roślin dobrze jest wybrać do swojego ogrodu te z gatunku miododajnych. Są one źródłem surowca na miód oraz pokarm dla pszczół. Mają one wykształcone kwiaty o różnorodnych kolorach, zapachach, by jak najbardziej przyciągać do siebie te pożyteczne owady. Charakteryzują się długim czasem kwitnienia i dostarczają pszczołom wielu cennych składników do produkcji słodkości. Jedną z najlepszych roślin tego typu jest Facelia błękitna, ale również Naostrzyk biały, czy Lipa drobnolistna. 

Jonizacja powietrza

Oczywiście istnieją również rośliny, które odpowiadają za prawidłową jonizację powietrza. Cząstki powietrza posiadają ładunek elektryczny, który bezpośrednio na nas oddziaływuje - wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Powinniśmy dążyć do tego, by zachować ładunek ujemny (czyli taki, jaki naturalnie występuje w przyrodzie), gdyż to on odpowiada za większe siły witalne oraz podwyższony poziom energii. Niestety w dobie samochodów i wszechobecnego smogu, ekranów komputerów, czy sieci wifi częściej mierzymy się z dodatnim poziomem jonizacji. Możemy jednak chociaż odrobinę przyczynić się do tego, by chociaż kawałek naszej przestrzeni doprowadzić do idealnych warunków (nawet w naszym mieszkaniu!). Przede wszystkim pomogą w tym drzewka bonsai, dąb, drzewa iglaste, czy drzewka pomarańczowe. Dają nam one ogromną siłę psychiczną i eliminują jony pozytywne produkowane przez urządzenie elektroniczne. 

Ogród wodny

Jest to zastosowanie wymagające już większych inwestycji, natomiast z całą pewnością przyniesie ogrom korzyści. Nie tylko pięknie wygląda, ale także nawilża powietrze i wpływa na mikroklimat. Taki ogród możemy postawić w każdym miejscu, a w przypadku niewielkiego terenu - na patio, tarasie, a nawet balkonie. Dodatkową zaletą oczka wodnego jest fakt, że tworzą naturalny akwen dla różnych zwierząt chcących odwiedzić nasze gospodarstwo. 

Naziemne zbiorniki na deszczówkę 

Naziemne zbiorniki umożliwiają nic innego jak odzysk wody z deszczówki, dzięki podłączeniu zbieracza wody deszczowej. Dobrze jest wybrać zbiorniki o jak największej pojemności, gdyż wodę możemy wykorzystać do wielu czynności wykorzystywanych na co dzień - jak na przykład podlewanie ogrodu. Oszczędzamy w ten sposób wiele pieniędzy. 

Stosowanie naturalnych nawozów 

Oczywistym jest, że w ramach ekologicznego podejścia do naszego ogrodu powinniśmy ograniczyć stosowanie substancji chemicznych do minimum. Wpłynie to nie tylko na jakość naszych plonów, ale również pozwoli osadzić się w naszym ogrodzie pożytecznym owadom. Warto również wprowadzić naturalne nawożenie - wcześniej już wspomniane kompostowanie, ale też gnojówkę roślinną (np. z pokrzywy), czy obornik. Część z nich możemy stworzyć samodzielnie, jednak z pewnością znajdziemy je również w sklepach ogrodniczych.

Jak widać nie tylko w naszym domu możemy wprowadzić eco rozwiązania, ale również w ogrodzie. Z całą pewnością w takim środowisku o wiele przyjemniej spędzimy swój wolny czas. Przede wszystkim dbamy w ten sposób o nasze zdrowie i pozytywne samopoczucie. Teraz nie pozostaje też nic innego jak organizacja ekologicznego przyjęcia :)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl