Opinie o Nas
Promocje
Worki Kompostowalne 35l rolka 15 sztuk Green Tree
Worki Kompostowalne 35l rolka 15 sztuk Green Tree

7,60 zł

Cena regularna: 10,50 zł

Najniższa cena: 9,50 zł
szt.
Maszynka do golenia  ze stojakiem - kolor srebrny
Maszynka do golenia ze stojakiem - kolor srebrny

95,00 zł

Cena regularna: 109,00 zł

Najniższa cena: 109,00 zł
szt.
Bambusowa myjka do naczyń - BAMBAW
Bambusowa myjka do naczyń - BAMBAW

19,50 zł

Cena regularna: 23,00 zł

Najniższa cena: 18,60 zł
szt.
Płatki do demakijażu  (tuba 10 szt.) - BAMBAW
Płatki do demakijażu (tuba 10 szt.) - BAMBAW

36,50 zł

Cena regularna: 44,00 zł

Najniższa cena: 39,90 zł
szt.
Fartuch kuchenny
Fartuch kuchenny

21,50 zł

Cena regularna: 34,00 zł

Najniższa cena: 34,00 zł
szt.
Słomki bambusowe  z czyścikiem (10 szt.)
Słomki bambusowe z czyścikiem (10 szt.)

19,50 zł

Cena regularna: 24,00 zł

Najniższa cena: 18,00 zł
szt.
Maselniczka biała
Maselniczka biała

42,50 zł

Cena regularna: 52,00 zł

Najniższa cena: 39,00 zł
szt.
Gąbka do kąpieli XXL - naturalna  Tropik surowa
Gąbka do kąpieli XXL - naturalna Tropik surowa

39,50 zł

Cena regularna: 57,00 zł

Najniższa cena: 42,00 zł
szt.
Gąbka do kąpieli  - naturalna  Tropik surowa
Gąbka do kąpieli - naturalna Tropik surowa

27,50 zł

Cena regularna: 37,00 zł

Najniższa cena: 29,00 zł
szt.
Gąbka do kąpieli - naturalna  honeycomb surowa
Gąbka do kąpieli - naturalna honeycomb surowa

44,00 zł

Cena regularna: 54,00 zł

Najniższa cena: 54,00 zł
szt.
Dozownik do oliwy octu-2 butelki
Dozownik do oliwy octu-2 butelki

39,50 zł

Cena regularna: 59,00 zł

Najniższa cena: 45,50 zł
szt.
zestaw do sushi - 7 elementów.
zestaw do sushi - 7 elementów.

24,60 zł

Cena regularna: 29,95 zł

Najniższa cena: 21,00 zł
szt.

Ekologiczne przyjęcia

0
Ekologiczne przyjęcia

Większość z nas nie chce na "zwykłym” przyjęciu używać ulubionej zastawy stołowej. Od długiego czasu prostym i tanim rozwiązaniem wydają się być plastikowe talerze oraz sztućce. I chociaż myślimy, że wcale nie szkodzimy aż tak dotkliwie środowisku, ze względu na to, że naczynia możemy wykorzystać więcej razy, to jest zupełnie inaczej. Zwykły plastik może rozkładać się nawet 500 lat!  Dla porównania - surowce, które są wykorzystywane przy produkcji eco naczyń, są poddawane łatwemu recyklingowi, a po wyrzuceniu rozkładają się w ciągu 90 dni. Naczynia plastikowe są zagrożeniem nie tylko dla środowiska, ale również naszego zdrowia i życia. Chodzi tutaj głównie o te wykonane z polistyrenu, który przy kontakcie z gorącym pożywieniem jest bezpośrednim zagrożeniem dla konsumenta. Na szczęście w wielu krajach rośnie już świadomość zaistniałego problemu i coraz więcej firm oraz prywatnych użytkowników wybiera zastawy wykonane z papieru bądź innego materiału, który nie jest aż tak bardzo szkodliwy. 

Czym zastąpić jednorazowe talerze plastikowe?

Aktualnie rynek proponuje wiele rozwiązań. Chociaż papierowa wersja nadal cieszy się największym powodzeniem, to do użytku weszły również talerze wykonane otrąb czy włókna bambusowego. Oprócz tego pojawiły się także naczynia z bagassy - jest to kompostowane włókno z trzciny cukrowej, które nie zostało wykorzystane w trakcie produkcji cukru. Takie naczynia oprócz tego, że są ekologiczne posiadają ogrom innych właściwości. Są odporne na wysokie temperatury, a więc można nie tylko podawać w nich gorące potrawy, ale nawet używać je w kuchence mikrofalowej. 

Poza tym, że wykonane są z naturalnych surowców, to nie ma co ukrywać - prezentują się bardzo stylowo na przyjęciu piknikowym. Do wyboru mamy nie tylko talerze, ale też kubki (stworzone na przykład z pulpy celulozowej - również pochodzenia roślinnego), czy podstawki - można więc stworzyć naprawdę fajny zestaw, którym zachwycimy naszych gości. 

Trudno również na takim przyjęciu zrezygnować ze słomek. Na szczęście wzrosła już świadomość szkodliwości używania plastikowych wersji, w szczególności, że w 2021 roku wszedł zakaz wprowadzania ich na rynek. Aktualnie do wyboru mamy nie tylko te wykonane z papieru, które rozkładają się nawet w ciągu trzech dni, ale również słomki zbożowe, czy bambusowe. Te drugie z kolei są wielokrotnego użytku, co z pewnością jest także ekonomiczne. 

Zamienniki klasycznych sztućców 

Jeśli chodzi o ekologiczne noże, łyżki i widelce to najlepiej wypadają te wykonane z drewna - najczęściej brzozowego. Oprócz tego, że rozkładają się dużo szybciej niż ich plastikowe zamienniki, to nie zmieniają smaku potrawy. Są również wytrzymałe i odporne na wysokie temperatury. Niektóre z nich można nawet myć w zmywarce i ponownie wykorzystać. 

Ekologiczny plastik?

Obecna technologia przyczyniła się do stworzenia opakowań z plastiku PLA - jest to tak zwany bioplastik, pochodzenia roślinnego, a dokładniej skrobi kukurydzianej. Naprawdę ciężko je odróżnić od klasycznej, plastikowej wersji. Najczęściej na spodzie takich naczyń znajdziemy znaczek recyklingu. Mogą być one wystawiane na wysokie temperatury i tak jak inne zastawy pochodzenia naturalnego - wielokrotnego użytku. Jest to świetna opcja przy małych dzieciach, które początkowo bardzo często korzystają z plastikowych kubeczków, talerzy, czy sztućców. Aktualnie rynek zaopatrzony jest w naprawdę ogromny wybór i nie pozostaje nic innego jak wybierać eco naczynia. 

Jak powstają naczynia biodegradowalne?

Najważniejsze jest to, że przy produkcji naczyń przyjaznych dla środowiska wykorzystuje się moc wysokiego ciśnienia i temperatury, a nie składników chemicznych. Dzięki temu do atmosfery dostaje się o wiele mniej zanieczyszczeń. Oprócz tego, że ich produkcja jest ekologiczna, to naczynia biodegradowalne rozkładają się znacznie szybciej, bez szkody dla gleby. W dodatku część z nich (przykładowo te wykonane z trzciny cukrowej), powstają z odpadów, które miały iść do spalenia. A więc nie tylko są korzystne dla środowiska, ale również zyskują drugie życie. 

Myślę, że nie zaskoczyliśmy osób, które w temacie ekologii są już dosyć biegłe. Chcieliśmy natomiast pokazać, że istnieje kolejna możliwość przemycenia ochrony środowiska i to w dodatku w tej samej cenie. Ponadto w sklepie eco-akcesoria naczynia wykonywane są przez polskich producentów, a więc w ten sposób wspieramy rodzimy rynek. Nie tracimy nic, a możemy zyskać bardzo dużo. Naczynia biodegradowalne są całkowcie bezpieczne, dbamy więc nie tylko o naszą planetę, ale również o zdrowie - szczególnie zdrowie małych dzieci, którym oszczędzamy bezpośredniego kontaktu z kolejnymi chemikaliami. Rynek jest już bardzo dobrze zaopatrzony w nowe, ekologiczne rozwiązania, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić swoje nawyki zakupowe. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl