Opinie o Nas
Promocje
Kubek porcelanowy biały renifer 430ml.
Kubek porcelanowy biały renifer 430ml.

21,00 zł

Cena regularna: 25,00 zł

Najniższa cena: 25,00 zł
szt.
Taca z włókna bambusowego
Taca z włókna bambusowego

19,90 zł

Cena regularna: 24,00 zł

Najniższa cena: 24,00 zł
szt.
Szczotka do masażu na sucho tampico 2.0 NOBLE (ostra mała )
Szczotka do masażu na sucho tampico 2.0 NOBLE (ostra mała )

42,00 zł

Cena regularna: 46,00 zł

Najniższa cena: 46,00 zł
szt.
Rękawica kuchenna
Rękawica kuchenna

16,00 zł

Cena regularna: 19,00 zł

Najniższa cena: 19,00 zł
szt.
Siatka na zakupy - czarna
Siatka na zakupy - czarna

12,00 zł

Cena regularna: 15,00 zł

Najniższa cena: 15,00 zł
szt.
Podstawka pod garnek - podkładka okrągła mandala
Podstawka pod garnek - podkładka okrągła mandala

7,00 zł

Cena regularna: 11,00 zł

Najniższa cena: 9,00 zł
szt.
Deska do serów
Deska do serów

55,00 zł

Cena regularna: 79,00 zł

Najniższa cena: 63,00 zł
szt.
Słomki papierowe biodegradowalne czarne 6/140mm - 250sztuk
Słomki papierowe biodegradowalne czarne 6/140mm - 250sztuk

12,00 zł

Cena regularna: 16,00 zł

Najniższa cena: 16,00 zł
szt.
Słomki papierowe biodegradowalne kraft 8/197mm -250 sztuk
Słomki papierowe biodegradowalne kraft 8/197mm -250 sztuk

17,00 zł

Cena regularna: 22,50 zł

Najniższa cena: 22,50 zł
szt.
Słomki papierowe biało- zielone paski 6/197mm -25 sztuk
Słomki papierowe biało- zielone paski 6/197mm -25 sztuk

2,00 zł

Cena regularna: 3,60 zł

Najniższa cena: 3,60 zł
szt.
Słomki  papierowe  biało- fioletowe paski 6/197mm -25 sztuk
Słomki papierowe biało- fioletowe paski 6/197mm -25 sztuk

2,00 zł

Cena regularna: 3,60 zł

Najniższa cena: 3,60 zł
szt.
Zestaw 4 słomki z czyścikiem - Metalic
Zestaw 4 słomki z czyścikiem - Metalic

19,00 zł

Cena regularna: 22,00 zł

Najniższa cena: 22,00 zł
szt.

Ekologiczne przyjęcia

0
Ekologiczne przyjęcia

Większość z nas nie chce na "zwykłym” przyjęciu używać ulubionej zastawy stołowej. Od długiego czasu prostym i tanim rozwiązaniem wydają się być plastikowe talerze oraz sztućce. I chociaż myślimy, że wcale nie szkodzimy aż tak dotkliwie środowisku, ze względu na to, że naczynia możemy wykorzystać więcej razy, to jest zupełnie inaczej. Zwykły plastik może rozkładać się nawet 500 lat!  Dla porównania - surowce, które są wykorzystywane przy produkcji eco naczyń, są poddawane łatwemu recyklingowi, a po wyrzuceniu rozkładają się w ciągu 90 dni. Naczynia plastikowe są zagrożeniem nie tylko dla środowiska, ale również naszego zdrowia i życia. Chodzi tutaj głównie o te wykonane z polistyrenu, który przy kontakcie z gorącym pożywieniem jest bezpośrednim zagrożeniem dla konsumenta. Na szczęście w wielu krajach rośnie już świadomość zaistniałego problemu i coraz więcej firm oraz prywatnych użytkowników wybiera zastawy wykonane z papieru bądź innego materiału, który nie jest aż tak bardzo szkodliwy. 

Czym zastąpić jednorazowe talerze plastikowe?

Aktualnie rynek proponuje wiele rozwiązań. Chociaż papierowa wersja nadal cieszy się największym powodzeniem, to do użytku weszły również talerze wykonane otrąb czy włókna bambusowego. Oprócz tego pojawiły się także naczynia z bagassy - jest to kompostowane włókno z trzciny cukrowej, które nie zostało wykorzystane w trakcie produkcji cukru. Takie naczynia oprócz tego, że są ekologiczne posiadają ogrom innych właściwości. Są odporne na wysokie temperatury, a więc można nie tylko podawać w nich gorące potrawy, ale nawet używać je w kuchence mikrofalowej. 

Poza tym, że wykonane są z naturalnych surowców, to nie ma co ukrywać - prezentują się bardzo stylowo na przyjęciu piknikowym. Do wyboru mamy nie tylko talerze, ale też kubki (stworzone na przykład z pulpy celulozowej - również pochodzenia roślinnego), czy podstawki - można więc stworzyć naprawdę fajny zestaw, którym zachwycimy naszych gości. 

Trudno również na takim przyjęciu zrezygnować ze słomek. Na szczęście wzrosła już świadomość szkodliwości używania plastikowych wersji, w szczególności, że w 2021 roku wszedł zakaz wprowadzania ich na rynek. Aktualnie do wyboru mamy nie tylko te wykonane z papieru, które rozkładają się nawet w ciągu trzech dni, ale również słomki zbożowe, czy bambusowe. Te drugie z kolei są wielokrotnego użytku, co z pewnością jest także ekonomiczne. 

Zamienniki klasycznych sztućców 

Jeśli chodzi o ekologiczne noże, łyżki i widelce to najlepiej wypadają te wykonane z drewna - najczęściej brzozowego. Oprócz tego, że rozkładają się dużo szybciej niż ich plastikowe zamienniki, to nie zmieniają smaku potrawy. Są również wytrzymałe i odporne na wysokie temperatury. Niektóre z nich można nawet myć w zmywarce i ponownie wykorzystać. 

Ekologiczny plastik?

Obecna technologia przyczyniła się do stworzenia opakowań z plastiku PLA - jest to tak zwany bioplastik, pochodzenia roślinnego, a dokładniej skrobi kukurydzianej. Naprawdę ciężko je odróżnić od klasycznej, plastikowej wersji. Najczęściej na spodzie takich naczyń znajdziemy znaczek recyklingu. Mogą być one wystawiane na wysokie temperatury i tak jak inne zastawy pochodzenia naturalnego - wielokrotnego użytku. Jest to świetna opcja przy małych dzieciach, które początkowo bardzo często korzystają z plastikowych kubeczków, talerzy, czy sztućców. Aktualnie rynek zaopatrzony jest w naprawdę ogromny wybór i nie pozostaje nic innego jak wybierać eco naczynia. 

Jak powstają naczynia biodegradowalne?

Najważniejsze jest to, że przy produkcji naczyń przyjaznych dla środowiska wykorzystuje się moc wysokiego ciśnienia i temperatury, a nie składników chemicznych. Dzięki temu do atmosfery dostaje się o wiele mniej zanieczyszczeń. Oprócz tego, że ich produkcja jest ekologiczna, to naczynia biodegradowalne rozkładają się znacznie szybciej, bez szkody dla gleby. W dodatku część z nich (przykładowo te wykonane z trzciny cukrowej), powstają z odpadów, które miały iść do spalenia. A więc nie tylko są korzystne dla środowiska, ale również zyskują drugie życie. 

Myślę, że nie zaskoczyliśmy osób, które w temacie ekologii są już dosyć biegłe. Chcieliśmy natomiast pokazać, że istnieje kolejna możliwość przemycenia ochrony środowiska i to w dodatku w tej samej cenie. Ponadto w sklepie eco-akcesoria naczynia wykonywane są przez polskich producentów, a więc w ten sposób wspieramy rodzimy rynek. Nie tracimy nic, a możemy zyskać bardzo dużo. Naczynia biodegradowalne są całkowcie bezpieczne, dbamy więc nie tylko o naszą planetę, ale również o zdrowie - szczególnie zdrowie małych dzieci, którym oszczędzamy bezpośredniego kontaktu z kolejnymi chemikaliami. Rynek jest już bardzo dobrze zaopatrzony w nowe, ekologiczne rozwiązania, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić swoje nawyki zakupowe. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl