Opinie o Nas
Promocje
Worki Kompostowalne 35l rolka 15 sztuk Green Tree
Worki Kompostowalne 35l rolka 15 sztuk Green Tree

7,60 zł

Cena regularna: 10,50 zł

Najniższa cena: 9,50 zł
szt.
Maszynka do golenia ze stojakiem - kolor srebrny
Maszynka do golenia ze stojakiem - kolor srebrny

95,00 zł

Cena regularna: 109,00 zł

Najniższa cena: 109,00 zł
szt.
Bambusowa myjka do naczyń - BAMBAW
Bambusowa myjka do naczyń - BAMBAW

19,50 zł

Cena regularna: 23,00 zł

Najniższa cena: 18,60 zł
szt.
Płatki do demakijażu (tuba 10 szt.) - BAMBAW
Płatki do demakijażu (tuba 10 szt.) - BAMBAW

36,50 zł

Cena regularna: 44,00 zł

Najniższa cena: 39,90 zł
szt.
Fartuch kuchenny
Fartuch kuchenny

21,50 zł

Cena regularna: 34,00 zł

Najniższa cena: 34,00 zł
szt.
Słomki bambusowe z czyścikiem (10 szt.)
Słomki bambusowe z czyścikiem (10 szt.)

19,50 zł

Cena regularna: 24,00 zł

Najniższa cena: 18,00 zł
szt.
Maselniczka biała
Maselniczka biała

42,50 zł

Cena regularna: 52,00 zł

Najniższa cena: 39,00 zł
szt.
Gąbka do kąpieli XXL - naturalna Tropik surowa
Gąbka do kąpieli XXL - naturalna Tropik surowa

39,50 zł

Cena regularna: 57,00 zł

Najniższa cena: 42,00 zł
szt.
Gąbka do kąpieli - naturalna Tropik surowa
Gąbka do kąpieli - naturalna Tropik surowa

27,50 zł

Cena regularna: 37,00 zł

Najniższa cena: 29,00 zł
szt.
Gąbka do kąpieli - naturalna honeycomb surowa
Gąbka do kąpieli - naturalna honeycomb surowa

44,00 zł

Cena regularna: 54,00 zł

Najniższa cena: 54,00 zł
szt.
Dozownik do oliwy octu-2 butelki
Dozownik do oliwy octu-2 butelki

39,50 zł

Cena regularna: 59,00 zł

Najniższa cena: 45,50 zł
szt.
zestaw do sushi - 7 elementów.
zestaw do sushi - 7 elementów.

24,60 zł

Cena regularna: 29,95 zł

Najniższa cena: 21,00 zł
szt.

Nawet niewielkie eco działania mają sens

0
Nawet niewielkie eco działania mają sens

Wiele osób powiela błędne przekonania, że aby dbać o Ziemię, trzeba robić mnóstwo, wymagających ogromnego wysiłku, rzeczy (na przykład osobiście adoptować misia polarnego). Na szczęście nie trzeba, choć oczywiście gorąco do tego zachęcamy. Tak naprawdę ogromne znaczenie mają te małe rzeczy, które możemy wdrożyć do swojego życia nie przywiązując do nich większej wagi, nie zauważając ich w swojej codzienności. Wiemy, że to w rękach rządzących spoczywa najwięcej, jednak nie możemy dzielić się na "my i oni", bo wszyscy jesteśmy mieszkańcami tej Planety. Wprowadzając działania Zero Waste do naszej rutyny nie ratujemy samej Planety, bo ona poradzi sobie nawet w najgorszych warunkach, a właśnie nas - ludzi, gdyż zmiany klimatyczne oraz szkodzenie środowisku doprowadza do naszej destrukcji. Warto więc coś robić w tej kwestii, nawet jeśli jest to wynik czysto egoistycznych pobudek. Wprowadźmy zmiany już teraz, by przyszłe pokolenia mogły żyć w pełni swobodnie i nadal oddychać czystym powietrzem. 

Dlaczego nawet "małe rzeczy" mają sens?

Tak naprawdę nasze czyny to ciąg przyczynowo - skutkowy, dlatego każde nawet najmniejsze działanie ma sens. Dlaczego?:

 • Gdy kupujemy eco produkty polskich producentów, wspieramy rodzimy rynek, dzięki czemu takie rzeczy stale się na nim utrzymują. Jak wiadomo produkty ekologiczne są w pełni bezpieczne dla naszej planety, a ponadto są dużo wydajniejsze, dlatego w naszym asortymencie znajdziecie wyroby z kategorii: świec, naczyń, akcesoriów kuchennych oraz łazienkowych, pojemników, relaksu, a nawet rękodzieła i produktów dziecięcych. Wybór jest ogromny, a produkty są również bezpieczne dla naszego zdrowia. 
 • Swoimi działaniami inspirujemy innych. Dzięki temu, że stosujemy ideę Zero lub Less Waste zachęcamy również innych do zmian w swoim postępowaniu. Być może dokonujemy tego za sprawą edukacji, albo po prostu podoba im się zamysł dbania o środowisko. Pomyślcie, więc co się dzieje, gdy kolejna osoba zachęci kolejną - w ten sposób możemy zebrać całkiem sporą grupę!
 • Wybieramy polityków. To właściwie ma największe znaczenie jeśli chodzi o zmiany systemowe, programy finansujące ekologiczne zastosowania w naszym domu, czy też odgórne regulacje. Warto, więc zwrócić uwagę, czy osoby, na które głosujemy słuchają głosu ludzi i wprowadzają w swoją kampanię odpowiednie działania związane z walką klimatyczną.   
 • Im bardziej zwiększamy świadomość swoją oraz ludzi wokół odnośnie zanieczyszczeń naszej atmosfery, tym więcej środków jest przeznaczanych na badania dotyczące CO2. Dzięki naukowcom znamy fakty na temat zmian klimatu i możemy się do nich dostosować zmniejszając np. emisję spalin. 
 • Nasze działania Zero Waste napędzają modę na dbanie o środowisko i chociaż moda kojarzy się z czymś chwilowym, to w tej kwestii się sprawdza. Dzięki nagłaśnianiu problemów naszej Planety, wielu inwestorów czuje presję, a ponieważ chcą nadal królować na rynku, to wprowadzają w swoje inwestycje spore innowacje oraz eco rozwiązania. Wiedzą, że przyniesie im to spore korzyści finansowe, a ludzie w jeszcze większym stopniu będą dbać o środowisko.

Jakie "małe eco rzeczy" możesz wprowadzić do codzienności?

 • Analizuj swoje zakupy 

Przed pójściem na zakupy zrób dokładną listę. Dzięki temu unikniesz kupowania niepotrzebnych produktów, które ostatecznie mogłyby wylądować w odpadach. Zwracaj uwagę również na tzw. samotne owoce, gdyż to właśnie pojedyńcze sztuki najczęściej zostają wyrzucane przez sklepy. Ważne jest również to w jaki sposób pakujesz swoje produkty - zachęcamy do używania w tym celu toreb wielorazowych (niedawno pisaliśmy o tym dlaczego ważne jest to, by ograniczać plastik). W naszym asortymencie znajdziecie torby z tkaniny konopnej, a także specjalne worki na warzywa i owoce

 • Ogranicz wodę butelkowaną 

Aktualnie na rynku znajdziemy ogromną ilość firm produkujących butelki z filtrem. To zastosowanie, które jest nie tylko ogromnym odciążeniem dla Ziemi, ale również dla naszego portfela. Ponadto, dzięki temu będziemy mieć zawsze pełną butelkę przy sobie, gdyż wystarczy tylko kran do jej napełnienia. Polecam także butelkę Stojo, która może zamienić się w niewielkich rozmiarów kulkę, dzięki czemu można ją zabrać gdzie tylko chcemy.

 • Używaj żarówek LED oraz oszczędzaj wodę

To właśnie one są energooszczędne i mają długą żywotność, co sprzyja mniejszej produkcji elektrośmieci. Mimo wszystko pamiętaj, by gasić światło w pomieszczeniach, w których nie przebywasz. Prysznic z kolei nadal króluje nad kąpielą w wannie, dlatego to taką formę relaksu powinieneś wybierać najczęściej.

 • Wybieraj produkty wysokiej jakości 

To reguła, która dotyczy zarówno produktów żywieniowych, jak i ubrań, czy dodatków do domu. Pisaliśmy o tym dlaczego fast fashion jest obciążające dla środowiska, ale również z innych względów powinniśmy zwracać uwagę na skład ubrań. Nie ma sensu kupowanie ogromnej ich ilości za ułamek ceny w trakcie trwania promocji, gdyż i tak posłużą nam one może jeden sezon. Stawiaj za to na produkty wysokiej jakości, które będą Was cieszyły tak samo teraz jak i za 10 lat. Ponadto dobry pomysłem może być kupowanie lokalne, od polskich producentów, dzięki czemu wspieramy również rodzimy rynek. 

Jak widać wszystkie eco działania mają sens, dlatego nie warto z nich rezygnować, tylko dlatego, że nie widzicie jakichś ogromnych zmian. Pamiętajcie - każda zmiana, każda rewolucja zaczęła się od jednej osoby, która postanowiła coś zrobić! Dlatego nie poddawajcie się i zarażajcie innych eco rozwiązaniami.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl