Sprawdź szczegóły: PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
Gąbki naturalne - Eco-Akcesoria Rozwiązania dobre z natury!
Jak umilić codzienną kąpiel?
Długa kąpiel w wannie z cudownym klimatem wśród piany i świeczek, bądź też szybki prysznic. Nieważne co wybierzesz, z pewnością lubisz relaksacyjny masaż dla skóry. Właśnie taki masaż zapewniają nasze gąbki ekologiczne. Chociaż tak naprawdę sprawdzą się nawet… w kuchni, do mycia naczyń. W naszej ofercie znajdziesz najbardziej delikatne i bezpieczne dla środowiska gąbki naturalne, które możesz wykorzystać na wiele sposobów. Są niezwykle skuteczne w oczyszczaniu, pomimo swoich naturalnych właściwości.
Zwykłe gąbki, wykonane z tworzyw sztucznych niestety nie nadają się do recyklingu. Kruszą się w trakcie użytkowania, a małe kawałki mikroplastiku trafiają do mórz i oceanów. Nasze gąbki zużywają się w trakcie użytkowania, dlatego nie trzeba przejmować się tym, że nie nadają się do recyklingu, bo po zużyciu całkowicie znikną. Zresztą kolejną zaletą jest również to, że dostarczają naszej skórze witaminy i składniki mineralne.
W naszym asortymencie znajdziesz:
Gąbki do demakijażu
- naturalna gąbka SILK delikatnie, ale bardzo dokładnie zmywa makijaż, nie uszkadzając naskórka. Gąbki naturalne, dzięki milionom połączonych ze sobą mikroskopijnych kanalików otwartych z dwóch stron, przez które przepływa woda, nie utrzymują w sobie siedlisk bakterii i stanowią naturalne morskie filtry. Jest całkowicie naturalna i nadaje się nawet do skóry noworodków. Ponadto rurki z gąbki wchłaniają cząstki skóry, kremów, tłuszczy i podkładu, jednak dobrze oczyszczona po użyciu, będzie w dobrej kondycji nawet przez kilka miesięcy. Dzięki naturalnej filtracji nie kumulują w sobie żadnych zanieczyszczeń, dlatego nie musimy martwić się o stan naszej skóry. Wręcz przeciwnie - gąbka naturalna wyrównuje pH skóry, poprawiając naturalny koloryt oraz nie wywołuje alergii. Gąbka po namoczeniu staje się bardzo miękka i dobrze się pieni.
Gąbki morskie
- pochodzą z Morza Śródziemnego i stosowane są do oczyszczania skóry już od 2000 lat! Nie są to rośliny, a prymitywne stworzenia żyjące na dnie ciepłych mórz i oceanów, dlatego ich pozyskanie nie wpływa negatywnie na środowisko. Sucha gąbka morska jest dosyć sztywna i w swoim wyglądzie przypomina plaster miodu, jednak gdy ją zamoczymy, perfekcyjnie umyje i wygładzi naszą skórę, jednocześnie delikatnie peelingując naskórek i poprawiając mikrokrążenie. Regularne stosowanie spowalnia procesy starzenia, wyrównuje pH i poprawia ogólny koloryt skóry. W dodatku jest aż 15 razy trwalsza niż zwykłe gąbki. To, co wyróżnia ją na tle sztucznych myjek, to fakt, że nie wywołuje alergii ani podrażnień, dzieli się z naszą skórą morskimi pierwiastkami. Jest również zdolna do samooczyszczenia, dlatego jest wolna od bakterii i innych zanieczyszczeń. Pamiętaj również, by po każdym użyciu wyciskać gąbkę naturalną, ale jej nie wykręcać, by nie naruszyć jej delikatnej struktury. Nie należy również ich prać w temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza.
Gąbki z luffy
- uwielbiasz peeling skóry, ale jednocześnie chcesz dbać o środowisko? Idealnym rozwiązaniem jest gąbka z luffy, która została zrobiona z roślin tropikalnych. Nadaje się do oczyszczania skóry każdego rodzaju. Zapewnia gruntowne oczyszczanie z delikatnym efektem peelingu. Po jej użycia skóra jest niezwykle miękka i miła w dotyku - nasz naskórek jest odnowiony i zregenerowany. Ponadto poprawia krążenie krwi, dzięki czemu nasze komórki są dobrze dotlenione. Do masażu polecamy również gąbki plecione sizalem.
Chociaż wszystkie gąbki morskie nadają się do mycia noworodków, to w szczególności polecamy Gąbki naturalne SILK BABY ECO. Mają zwiększoną ilość kanalików, które doskonale wymywają skórę dziecka. Są również biodegradowalne oraz hipoalergiczne, oraz wolne od wszelkich zanieczyszczeń.
Gąbki naturalne to idealne rozwiązanie, dla wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie bez nich kąpieli, a jednocześnie dbanie o środowisko jest bardzo istotne.
Pochodzenie gąbek naturalnych
Jak powstają akcesoria, które wykorzystujemy do codziennej kąpieli i pod prysznicem? Chociaż o ich pochodzeniu mogliśmy słyszeć już różne teorie, to gąbki naturalne wcale nie są morskimi roślinami, jak mogą podawać niepewne źródła. To wielokomórkowe, prymitywne i beztkankowe stworzenia, które pojawiają się na dnie ciepłych wód — mórz i oceanów. Gąbki przyjmują różne kształty, kolory i formy, a zależy to od ich gatunku. Tych zaś jest nawet kilka tysięcy. Nie wszystkie dopuszczone są do sprzedaży i przemysłu, ale wybór jest i tak duży i choć naturalne gąbki są droższe od sztucznych tworzyw znanych nam najbardziej, to warto zainwestować właśnie w ten produkt do mycia ciała.
Nietypowa struktura gąbek naturalnych
Skoro już wiemy, skąd pochodzą gąbki, można też domyślać się, czemu zawdzięczamy ich wyjątkową formę. Liczba otworów, która znajduje się w gąbkach, nie jest przypadkowa. To miejsca, dzięki którym gąbka żywi się planktonem. Potrafi ona przetrwać nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt lat i podlega bardzo szybkiej regeneracji, z tego względu, nawet po ich odcięciu możliwy jest ponowny porost gąbki w jej naturalnym środowisku. Struktura gąbek ma także znaczenie dla codziennej pielęgnacji naszej skóry. Ich nieregularność powoduje, że w trakcie mycia możemy jednocześnie zafundować naszemu ciału masaż, a nawet delikatny peeling, który powoduje pozbycie się naskórka, a dodatkowo, w odpowiedni sposób pobudza krążenie. Tak przeprowadzony zabieg sprawia również, że organizm podlega detoksykacji.
Gąbki naturalne nie tylko do twarzy
Wykorzystanie gąbek naturalnych jest różne. Można stosować je zarówno podczas kąpieli, jak i pod prysznicem. Świetnie masują ciało, ale nie tylko. W ofercie gąbek naturalnych możesz znaleźć również gąbki te przeznaczone do twarzy. Gąbki konjac świetnie masują twarz i sprawdzają się nawet przy tych bardziej delikatnych rodzajach skóry. Ten typ produktu wykorzystywany jest najczęściej do oczyszczania twarzy. Możesz nanieść na nią odrobinę płynu do mycia twarzy, emulsji, peelingu i masować twarz. Dzięki temu w łatwy sposób pozbędziesz się resztek makijażu, które pozostały po jego usuwaniu. Niespodziewanym faktem związanym z jej wykorzystaniem może być to, że gąbka konjac zawiera minerały, które poprzez czyszczenie i masowanie przekazujemy do naszej skóry. Gąbka zawiera takie składniki, jak kwas foliowy, witaminy z grupy E, A, C, D, B — czyli wszystkie te, które odpowiedzialne są za dbałość o piękny i zdrowy wygląd naszej skóry i organizmu.
Gąbka naturalna, jako świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby
Ze względu na swoje pochodzenie oraz właściwości, gąbki naturalne występują w wyższych cenach niż te wykonane ze sztucznych włókien. I nic w tym dziwnego, płacimy w tym wypadku za wysoką jakość i dobra, jakie dostarczyć może naszemu ciału ten produkt. W takim wypadku naturalna gąbka może się okazać świetnym prezentem dla bliskiej osoby. Ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na tego typu akcesoria to pielęgnacji ciała, a przynoszą one wiele pożytku, to na pewno będzie to dobra okazja do obdarowania bliskiej osoby takim podarunkiem.
Zadbaj o właściwą pielęgnację gąbek naturalnych
Aby gąbki naturalne posłużyły nam przez długi czas i nie były tylko jednorazowym zakupem, warto o nie odpowiednio zadbać. Jak każdy produkt wykorzystywany do czyszczenia ciała, gąbka musi w odpowiedni sposób być oczyszczana z pozostałości płynów i żeli, a także martwego naskórka. Tutaj sposób postępowania jest nieco inny, niż w przypadku gąbek stworzonych ze sztucznych włókien. Gąbek naturalnych nie należy na siłę wyciskać i gnieść z dużą mocą. W tym wypadku należy po wypłukaniu delikatnie wycisnąć z niej nadmiar wody i pozostawić do wyschnięcia w suchym i przewiewnym miejscu. Nie należy kłaść gąbek w pobliżu bezpośrednio działającego na nie gorącego powietrza. Po dłuższym czasie użytkowania, jeśli gąbka w jakimś stopniu odrobinę ulegnie zniszczeniom, można zniszczone końce gąbki obciąć nożyczkami i z powodzeniem w dalszym ciągu jej używać.