Opinie o Nas
Producenci
Bestsellery
Deska do serów
Deska do serów
75,00 zł
szt.
Kubek termiczny Stojo Bottle Ink 590 ml
Kubek termiczny Stojo Bottle Ink 590 ml
110,00 zł
szt.
Maselniczka biała
Maselniczka biała
44,99 zł
szt.
Węgiel bambusowy 4x75g
Węgiel bambusowy 4x75g
44,00 zł
szt.

ECO-Akademia

Celem Projektu ECO-Akademia jest edukacja i szerzenie postaw ekologicznych u dzieci i młodzieży (oczywiście zapraszamy też rodziców i opiekunów). Wierzymy, że angażując nowe pokolenia w dbanie o nasze środowisko realnie przyczynimy się do jego poprawy. W ramach programu wspieramy inicjatywy podejmowane przez uczniów, nauczycieli i osoby, dla których ekologia nie jest obojętna. Materiały edukacyjne można czerpać z naszego bloga, na którym staramy się sukcesywnie umieszczać nowe materiały. W ramach działania Akademii planujemy organizować konkursy i nagradzać za włożony wkład w ich uczestnictwo. Działania finansować będziemy poprzez przeznaczanie części dochodu ze złożonych u nas zamówień.

 

ARTYKUŁU EDUKACYJNE Z NASZEGO BLOGA

 

ZERO WASTE - artykuł z wyjaśnieniami na blogu znajdziesz tutaj.

LESS WASTE - artykuł z wyjaśnieniami na blogu znajdziesz tutaj.

JAK UCZYĆ DZIECI DBANIA O ŚRODOWISKO?tutaj.

Pozostałe artykuły dostępne na naszym blogu. 

  

D Z I A Ł A N I A   W   T O K U ...

Nowe inicjatywy w trakcie uruchamiania ...

 

DZIAŁANIA ZAKOŃCZONE   

 

Wsparcie Fundacji Wspólna Nadzieja 

W ramach prowadzonej przez nas akcji wspierania edukacji ekologicznej dzięki Waszym zakupom w naszym sklepie udzieliliśmy wsparcia Fundacji Wspólna Nadzieja.

Link do strony: Fundacja "Wspólna Nadzieja" (wspolnanadzieja.pl) 

 

Fundacja Wspólna Nadzieja 

 

 

Dni Edukacji Ekologicznej w ramach międzynarodowego Tygodnia Edukacji Globalnej - Przedszkole Publiczne „Radosny Zakątek” w Mierzęcicach

W ramach dni Edukacji Ekologicznej przedszkolaki z grup: „Żabek” i „Serduszek” zapoznały się ze znaczeniem słów: ekologia i recykling. Na podstawie opowiadania: „Kiciuś Perski i pomysł na recykling”, piosenki: „Krasnoludki – Ekoludki”, a także pogadanek i prezentacji multimedialnych - dzieci dowiedziały się, jakie powinny być codzienne zachowania oraz działania proekologiczne. Podczas tygodniowych zajęć przedszkolaki rozwijały kreatywne myślenie podczas tworzenia prac  plastycznych o tematyce ekologicznej; forma działań: indywidualna i zbiorowa. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wzięły również udział w porządkowaniu terenu wokół przedszkola, segregując znalezione odpady do odpowiednich pojemników.

    

 

 

Konkurs ekologiczny pt. "Plakat ekologiczny" - III Szkoła Podstawowa w Orzechu

Na początku grudnia uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Orzechu, uczestniczyli w konkursie ekologicznym pt. "Plakat ekologiczny". Konkurs został zrealizowany w ramach projektu Ekoeksperymentarium. Głównym celem konkursu było propagowanie proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży, w szczególności do selektywnej zbiórki odpadów stałych i odzysku surowców wtórnych, kształtowanie świadomości ekologicznej od najmłodszych lat, rozwijanie aktywności twórczej oraz ochrona środowiska naturalnego. W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Wszystkie prace były zgodne z tematem, pomysłowe i ciekawe. Wyróżniona została praca: Moniki Tomanek, Krzysztofa Adamczyka, Natalii Kawczyk oraz praca Zofii Wylężek.

 

    

  

Dni Edukacji Ekologicznej w ramach międzynarodowego Tygodnia Edukacji Globalnej

Placówka organizująca: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią

Okres realizacji: Konkurs w toku. 15-19 listopada podsumowanie konkursu. ogłoszenie wyników.

Czego dotyczy przedsięwzięcie: Dni Edukacji Ekologicznej organizowane są po raz trzeci w ramach europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Uczniowie klas 4-8 uczestniczą w lekcjach dotyczących ekologii. Dowiadują się, jak na co dzień dbać o środowisko i jak nasze codzienne działania mają ogromny wpływ na cały Świat. W ramach DEE szkoła Zespół przyrodniczy SP2 organizuje gminny konkurs. Polega on na wykonaniu dowolnej pomocy dydaktycznej z przedmiotów przyrodniczych. Głównym celem konkursu jest przybliżenie dzieciom świata natury i zaangażowanie ich w nauki przyrodnicze.

Spodziewane wyniki w zakresie edukacji ekologicznej: Wydarzenie odbywa się już trzeci raz. Uczniowie z roku na rok są coraz bardziej świadomi - mamy już na terenie szkoły skwerek z roślinnością, prowadzimy też segregację odpadów. Młodzież z chęcią uczy się o ekologii, wykazuje troskę o świat natury - zwłaszcza w czasie, gdy mówi się o kryzysie klimatycznym. Oczekujemy, że kolejna edycja DEE sprawi, że uczniowie będą dokonywali bardziej świadomych decyzji w codziennym życiu, mając na uwadze kwestie globalne.

Opiekun projekt w jednostce: Zespół przyrodniczy SP2.

Link do podsumowania wydarzenia:

Dni Edukacji Ekologicznej – wyniki konkursu - Aktualności - Szkoła Podstawowa nr 2 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia (gmina-naklo.pl) 

 

Działania w ramach nadprogramowych aktywności naukowych „BĄDŹ EKO Z TWORZYWAMI BIODEGRADOWALNYMI"

Szczegóły wydarzenia dostępne na stronie: 

https://sp37.eduportal.bielsko.pl/aktualnosci/konkurs-informatyczny-pt-badz-eko-z-tworzywami-biodegradowalnymi

 

Wyniki konkursu wraz z pracami dostępne są na stronie:

Podsumowanie szkolnych konkursów ekologicznych - Szkoła Podstawowa nr 37 im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Bielsku-Białej (bielsko.pl)

 

Paczki z nagrodami i gadżetami dla zwycięzców i uczestników dotarły !

 

    

 

Festiwal rodziny w Olsztynie

 

W ramach działania ECO-Akademii wsparliśmy organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci w Olsztynie Festiwal Rodziny.

Więcej o wydarzeniu możecie przeczytać na naszym facebook-u. Zapraszamy do lektury.

 

Serdecznie zapraszamy do wspierania działań w ramach Projektu ECO-Akademia.

 

Kontakt: akademia@eco-akcesoria.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl