Opinie o Nas
Producenci

ECO-Akademia

Celem Projektu ECO-Akademia jest edukacja i szerzenie postaw ekologicznych u dzieci i młodzieży (oczywiście zapraszamy też rodziców i opiekunów). Wierzymy, że angażując nowe pokolenia w dbanie o nasze środowisko realnie przyczynimy się do jego poprawy. W ramach programu wspieramy inicjatywy podejmowane przez uczniów, nauczycieli i osoby, dla których ekologia nie jest obojętna. Materiały edukacyjne można czerpać z naszego bloga, na którym staramy się sukcesywnie umieszczać nowe materiały. W ramach działania Akademii planujemy organizować konkursy i nagradzać za włożony wkład w ich uczestnictwo. Działania finansować będziemy poprzez przeznaczanie części dochodu ze złożonych u nas zamówień.

 

ARTYKUŁU EDUKACYJNE Z NASZEGO BLOGA

 

ZERO WASTE - artykuł z wyjaśnieniami na blogu znajdziesz tutaj.

LESS WASTE - artykuł z wyjaśnieniami na blogu znajdziesz tutaj.

JAK UCZYĆ DZIECI DBANIA O ŚRODOWISKO?tutaj.

Pozostałe artykuły dostępne na naszym blogu. 

  

D Z I A Ł A N I A   W   T O K U ...

Nowe inicjatywy w trakcie uruchamiania ...

 

DZIAŁANIA ZAKOŃCZONE   

 

Wsparcie Fundacji Wspólna Nadzieja 

W ramach prowadzonej przez nas akcji wspierania edukacji ekologicznej dzięki Waszym zakupom w naszym sklepie udzieliliśmy wsparcia Fundacji Wspólna Nadzieja.

Link do strony: Fundacja "Wspólna Nadzieja" (wspolnanadzieja.pl) 

 

Fundacja Wspólna Nadzieja 

 

 

Dni Edukacji Ekologicznej w ramach międzynarodowego Tygodnia Edukacji Globalnej - Przedszkole Publiczne „Radosny Zakątek” w Mierzęcicach

W ramach dni Edukacji Ekologicznej przedszkolaki z grup: „Żabek” i „Serduszek” zapoznały się ze znaczeniem słów: ekologia i recykling. Na podstawie opowiadania: „Kiciuś Perski i pomysł na recykling”, piosenki: „Krasnoludki – Ekoludki”, a także pogadanek i prezentacji multimedialnych - dzieci dowiedziały się, jakie powinny być codzienne zachowania oraz działania proekologiczne. Podczas tygodniowych zajęć przedszkolaki rozwijały kreatywne myślenie podczas tworzenia prac  plastycznych o tematyce ekologicznej; forma działań: indywidualna i zbiorowa. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wzięły również udział w porządkowaniu terenu wokół przedszkola, segregując znalezione odpady do odpowiednich pojemników.

    

 

 

Konkurs ekologiczny pt. "Plakat ekologiczny" - III Szkoła Podstawowa w Orzechu

Na początku grudnia uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Orzechu, uczestniczyli w konkursie ekologicznym pt. "Plakat ekologiczny". Konkurs został zrealizowany w ramach projektu Ekoeksperymentarium. Głównym celem konkursu było propagowanie proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży, w szczególności do selektywnej zbiórki odpadów stałych i odzysku surowców wtórnych, kształtowanie świadomości ekologicznej od najmłodszych lat, rozwijanie aktywności twórczej oraz ochrona środowiska naturalnego. W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Wszystkie prace były zgodne z tematem, pomysłowe i ciekawe. Wyróżniona została praca: Moniki Tomanek, Krzysztofa Adamczyka, Natalii Kawczyk oraz praca Zofii Wylężek.

 

    

  

Dni Edukacji Ekologicznej w ramach międzynarodowego Tygodnia Edukacji Globalnej

Placówka organizująca: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią

Okres realizacji: Konkurs w toku. 15-19 listopada podsumowanie konkursu. ogłoszenie wyników.

Czego dotyczy przedsięwzięcie: Dni Edukacji Ekologicznej organizowane są po raz trzeci w ramach europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Uczniowie klas 4-8 uczestniczą w lekcjach dotyczących ekologii. Dowiadują się, jak na co dzień dbać o środowisko i jak nasze codzienne działania mają ogromny wpływ na cały Świat. W ramach DEE szkoła Zespół przyrodniczy SP2 organizuje gminny konkurs. Polega on na wykonaniu dowolnej pomocy dydaktycznej z przedmiotów przyrodniczych. Głównym celem konkursu jest przybliżenie dzieciom świata natury i zaangażowanie ich w nauki przyrodnicze.

Spodziewane wyniki w zakresie edukacji ekologicznej: Wydarzenie odbywa się już trzeci raz. Uczniowie z roku na rok są coraz bardziej świadomi - mamy już na terenie szkoły skwerek z roślinnością, prowadzimy też segregację odpadów. Młodzież z chęcią uczy się o ekologii, wykazuje troskę o świat natury - zwłaszcza w czasie, gdy mówi się o kryzysie klimatycznym. Oczekujemy, że kolejna edycja DEE sprawi, że uczniowie będą dokonywali bardziej świadomych decyzji w codziennym życiu, mając na uwadze kwestie globalne.

Opiekun projekt w jednostce: Zespół przyrodniczy SP2.

Link do podsumowania wydarzenia:

Dni Edukacji Ekologicznej – wyniki konkursu - Aktualności - Szkoła Podstawowa nr 2 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia (gmina-naklo.pl) 

 

Działania w ramach nadprogramowych aktywności naukowych „BĄDŹ EKO Z TWORZYWAMI BIODEGRADOWALNYMI"

Szczegóły wydarzenia dostępne na stronie: 

https://sp37.eduportal.bielsko.pl/aktualnosci/konkurs-informatyczny-pt-badz-eko-z-tworzywami-biodegradowalnymi

 

Wyniki konkursu wraz z pracami dostępne są na stronie:

Podsumowanie szkolnych konkursów ekologicznych - Szkoła Podstawowa nr 37 im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Bielsku-Białej (bielsko.pl)

 

Paczki z nagrodami i gadżetami dla zwycięzców i uczestników dotarły !

 

    

 

Festiwal rodziny w Olsztynie

 

W ramach działania ECO-Akademii wsparliśmy organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci w Olsztynie Festiwal Rodziny.

Więcej o wydarzeniu możecie przeczytać na naszym facebook-u. Zapraszamy do lektury.

 

Serdecznie zapraszamy do wspierania działań w ramach Projektu ECO-Akademia.

 

Kontakt: akademia@eco-akcesoria.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl